B – Robert Markschläger

Narodil jsem se v roce 1957, jsem ženatý a mám dva dospělé syny. Povoláním jsem bankovní úředník. 

Kynologie je mým koníčkem již od ranného mládí. Svého prvního psa jsem dostal ve svých 13-i letech. Od té doby jsem měl vždy psy, které jsem připravil k národním a  mezinárodním zkouškám. Nyní mám opět mladého psa, ze kterého mám velkou radost.

Do svých 40-i let jsem byl aktivním figurantem na soutěžích a v této činnosti jsem byl činný i při velkých národních a mezinárodních soutěžích. Od roku 2002 patřím v Rakousku k představenstvu Kynologického svazu a jsem rakouským delegátem v komisi pro pracovní psy FCI. 

Od roku 1996 jsem rozhodčí pro výkon pracovních psů a pro obedienci. V této funkci jsem mohl posuzovat kromě mnoha národních významných soutěží v Rakousku také často i na významných mezinárodních šampionátech. Byly to CACIT závody ve Slovinsku, v Maďarsku, Chorvatsku, Rusku a Polsku, stejně jako mistrovství v Itálii, Mexiku, Japonsku a USA. Vrcholem mé práce bylo Mistrovství světa Rotvajlerů, kde jsem posuzoval obrany, stejně jako Mistrovství světa Německých boxerů a Mistrovství světa Hovawartů. 

Mimořádné vyznamenání pro mne představovalo delegování rozhodčího pro výkon na Mistrovství světa stopařů FCI ve Švýcarsku a rozhodčího na obrany na FCI Mistrovství světa v Belgii a ve Švýcarsku, poslušnost v Maďarsku a funkce  supervizora na Mistrovství světa v Rheine. Jsem rád, že jsem byl pozván, abych posuzoval Mistrovství světa Kníračů v České republice, a děkuji Vám za projevenou důvěru k vykonání této funkce.

Robert Markschläger